
Vandaag viert Nicolaas Rockox zijn 452ste verjaardag. Als biografe ben ik nog steeds blij dat die discrete goede man in mijn leven is gekomen. “Laat wie dat wil en kan op de gladde top van de macht staan, ik ben tevreden met de zoete rust,” koos hij als onderschrift bij zijn in 1639 gegraveerd portret. Vergeten we ook niet wat Orhan Pamuk schreef: “In het schitterende, tot in de puntjes verzorgde Rockoxhuis in Antwerpen kwam ik eens te meer tot het besef dat voorwerpen bezield kunnen worden door het verleden.”
Fijn Leen dat je dat nog eens allemaal aanhaalt… Het is reeds 2 jaar geleden, het gaat voorbij in een sneltreinvaart, maar de herinnering aan het boek, is om te koesteren!
Dank je Hildegard – en ja, Rockox, hij hoort bij de familie 🙂
dus Pamuk was hier!
Ja, in ‘Het museum van de onschuld’ bezoekt de hoofdpersoon het Rockoxhuis, hetgeen doet vermoeden dat Pamuk even verderop in de Witte Lelie logeerde.